Soutěže v polovině roku

Český pohár

Nová soutěž pro českou špičku se sice ještě nerozběhla na plné obrátky, ale už teď slibuje zajímavý boj až do konce roku. Lukáš Podpěra si svým útokem na 5-dan vybudoval velmi solidní náskok, avšak zdaleka nemá vyhráno. Na premiérový titul si dělají zálusk i další borci. Bezpochyby druhý Jan Šimara a pravděpodobně i třetí Vladimír Daněk, pokud udrží turnajovou aktivitu a výkony na současné úrovni. Ratingově nejsilnější – Ondřej Šilt a Jan Hora – mají natolik velkou ztrátu, že jejich vítězství se pohybuje spíše v oblasti teorie. Ale! Půlrok je dlouhá doba a výpadek, ať už výsledkový či turnajový, může postihnout každého.

Gobanliga

Vlajková loď našich stránek nabrala v třetím roce zcela nový kurz. Rivalové a vítězové předchozích ročníků (Brno a GK F-M) tentokrát nezachytili nástup a jsou nuceni přihlížet na spanilou jízdu zdařile posíleného Weiqi Clubu Praha. Čtvrtý Pražský GK drží nad vodou aktivní Vladimír Daněk, pátou Ostravu pak táhne především mladý Samuel Havelka. Na opačném pólu tabulky se topí žižkovský Dragons Praha… V druhé lize se velkou měrou projevuje nadšení dětí z PromoGo pod vedením Jany Hricové. Otázkou tedy zůstává, kdo pražský školní klub doprovodí mezi elitu. V nejnižší lize zatím vládnou B-týmy: Brno se může spolehnout na množství, Frýdek-Místek se opírá o nejužitečnějšího hráče GL z loňského roku. Očekává se ale velký vzestup Kunratic v čele s Ondřejem Šiltem.
V soutěži jednotlivců (nástupce Grand Prix) kraluje stejně jako v ČP Lukáš Podpěra. Cenné kovy stříbro a bronz jsou momentálně v držení krásných slečen. Druhá Tereza Chládková z Frýdku je před třetí Kateřinou Babickou z Ústí pouze díky lepšímu nápisu. Další pořadí je taktéž velmi vyrovnané, mezi 2. a 7. místem je rozdíl pouhých pěti bodů.

Soutěž reprezentantů

Tradiční bodovací soutěž prošla letos výraznou změnou. Jedním z důvodů byl i neodvratný zánik evropského poháru (PGEC). Nově se tedy na místo bodového zisku (s koeficientem vzdálenosti) hodnotí umístění v turnajích (dle kategorií A, B nebo C). Svou dominanci v této reprezentační „disciplíně“ předvádí už několik let Ondřej Šilt a ani v tomto roce tomu nebude jinak. Rekordní zápisy si ovšem připsali jiní. Nejdříve využil slabšího obsazení turnaje v Amsterdamu Lukáš Podpěra a posléze ho dorovnal výborným výsledkem na Kido Cupu v Hamburku Jan Šimara. Těšme se na další skvělé výkony našich reprezentantů v zahraničí a přejme jim kupu (minimálně) medailových úspěchů!

Vložil: | 22.06.2011 | Kategorie: Blog

Komentář(e): 13

#1 Vložil: ivoszz | (22.06.2011, 23:00 )

Ještě ke Gobanlize. Aniž bych chtěl jakkoliv snižovat letošní opravdu výborné výkony (a vysokou účast na turnajích) WeiQi, na jejich velkém náskoku před Brnem a Frýdkem se podepisuje i vznik B-týmů. V případě Frýdku se dá pro srovnání přičíst celý výkon B-týmu, U Brna redukovaný odhadem o 10 bodů. Pak už by ten náskok nevypadal tak hrozivě.

#2 Vložil: Lukan | (22.06.2011, 23:10 )

Koukam, Brnaci kdyz nevyhravaji, tak jen remcaji a vymlouvaji se. 😀

#3 Vložil: sheeryjay | (23.06.2011, 03:17 )

Nicméně mají pravdu (pokud vůbec ivoszz je Brňák což si nemyslím) a docela by mě pak na konci zajímalo jak by stav vypadal kdyby se nedělilo… To už mi mnohem víc vadí když přijedu na turnaj a uslyším že jsem klidně mohl ještě být o týden nemocný déle (abych nejezdil a nebral body). To už dokáže docela pokazit chuť někam jezdit…

#4 Vložil: Lukan | (23.06.2011, 11:52 )

To mas jako ve fotbale, tam mas taky omezenou soupisku na urcity pocet hracu. Myslim, ze pokud se chceme aspon trochu priblizit, tak hracske omezeni (19) je nezbytne.

#5 Vložil: Laman | (23.06.2011, 13:53 )

Lukan: Brno A+B má 13+10 lidí a Frýdek A+B = 14+3 lidi, WS 15 lidí (podle soupisek tady na egobanu). takže máte na počet hráčů evidentně vyšší úspěšnost, ale žádného klubu se omezení na 19 samo o sobě moc netýká

sice se mě ten boj netýká osobně jako sheeryho, ale z toho, co jsem mohl vidět, mi taky připadne soutěživost některých hráčů až nezdravá

#6 Vložil: brona | (23.06.2011, 16:10 )

Přesně. Měli byste to brát jako Ostrava – držet si v klidu svoje 5. místo a do takových žabomyších válek se nezaplétat 🙂

#7 Vložil: Lukan | (23.06.2011, 16:57 )

Brno odevzdalo pevnou soupisku A-tymu a B-tymu. Frydek neco podobneho udelal taky. To je jejich problem, ze neobsadili vsech 19 mist. My vsech 19 mist rozhodne v klubu neobsadime.

#8 Vložil: ivoszz | (23.06.2011, 22:45 )

Občas mám pocit, že tady někteří neumí číst… 🙂

Nikdo tady nic nezpochybňoval, na nic se nevymlouval, neremcal… 😉 Jen jsem chtěl ten článek dát do správné perspektivy, protože hlavně u Frýdku mi připadala některá použitá slova ne zcela objektivní.

Mimochodem hraji za Brno, zdar Sheery :), a protože jsem nesoutěživý typ, vědomě jsem se od začátku nahlásil do béčka.

A to předpokládané vítězství vám kluci pražský moc přeju, dyť dva roky sponzorovat gobanligu a nic z toho, tak si to taky užijte… 😉

#9 Vložil: Miloš | (23.06.2011, 23:29 )

A to je dobrý tip, teď jsi na to kápnul! Proč se dřít, a posílat si prachy oklikou, že? Když si můžu klub zasponzorovat rovnou. Myslím, že z tebe Půlča nebude mít radost. A kromě toho jsi mimo i v tomto. Cenu už jsme brali, i když ne hlavní.

#10 Vložil: JoePerry | (24.06.2011, 09:10 )

Nejen problémy se čtením, ale i s egem. Proč jste sakra tak agresivní? Nikdo nenapsal nic špatného ani náznakem.

#11 Vložil: brona | (24.06.2011, 12:18 )

Klid tady všichni. Jde vidět, že si vůbec nerozumíte, tak této “diskuze” raději zanechte.
Navíc jsme v půlce sezóny. Miloš třeba najde zlatou truhlu a go ho přestane bavit a tím WS přijde o svého ideového vůdce 🙂 Nebo se v Brně uskutečné zemětřesení a Kapitán vyháže všechny členy klubu za neschopnost dostat se na 1. místo (tzv. Sparta efekt ). A třeba v Ostravě podepíšeme Cho Chikuna, aby šel na staré kolena hrát do této prestižní ligy. 🙂

#12 Vložil: Miloš | (24.06.2011, 17:01 )

No, omyl Broňo, když ji najdu, tak naopak budu mít čas se něco naučit a třeba se ještě o 1k zlepším.

#13 Vložil: s.havelka | (24.06.2011, 22:03 )

brona #6 : hmm ja bych se zapojil, ale ja nejsem ostrava.. aneb všichni na to dlabou.

#11 : to by se hodilo !