iGoš 2012

Do turnaje se přihlásilo 87 hráčů. Losování kvalifikačních skupin proběhne zítra, to jest ve čtvrtek 26. ledna od 18:45. Přímý přenos z pražského Weiqi Clubu můžete sledovat na EuroGoTV-Czech.

Úvodní nastavení turnaje

Český internetový go šampionát 2012 je řízen Rozhodčí komisí (RK) ve složení: Ivan Kostka (Pulcik), Jakub Mírka (Pig) a Tadeáš Berkman (Laman). Jako Dozorčí budou na hracím serveru KGS k dispozici: Lukan, mamutik, SIscurge, Laman, Pig, Pulcik.

Pro hráče jsou nejpodstatnější 3 věci: Pravidla, kontaktní email na RK – egoban.igos2012@gmail.com a turnajový web.

1) Pravidla

  • Do turnaje byl zařazen na divokou kartu go program Pachi (3-kyu). Tvůrcem tohoto robota je český hráč (Petr Baudiš = Pasky), mimochodem taktéž účastník iGoš 2012, jenž za své „stvoření“ plně zodpovídá. Pachiho se samozřejmě netýkají ceny a z části i turnajový Kodex (především bod 2). Měl by být určitým zpestřením a současně testem věčného souboje člověk vs. stroj.
  • Kvalifikace bude složena z 12 skupin po 7 – 8 hráčích. Do hlavního turnaje postoupí nejlepší dva z každé skupiny. Tzn. 24 hráčů, z nichž se vytvoří 4 skupiny po šesti. Do závěrečného playoff se probojuje nejlepších 16 (4 hráči z každé skupiny). Obě skupinové části se budou hrát systémem každý s každým. Playoff, od osmifinále až po finále, na dvě vítězná utkání. Systém vedlejšího turnaje se bude řešit po odehrání kvalifikace, dle zájmu z řad nepostupujících.
  • Turnajové partie se otevírají jen v Českém pokoji. Druhý hráč, jenž přijímá výzvu, by měl nastavit/zkontrolovat barvy, čas (japonské byoyomi 2 x 1 minuta) a komi (6 ve skupinách; 6,5 v playoff)! V případě nesnází s nastavením oslovte někoho z přítomných Dozorčích, případně i osazenstvo v pokoji.
  • Nejpalčivějším tématem celého turnaje budou zcela jistě termíny odehrání partie. Buďte prosím ke svým soupeřům vstřícní a snažte se dojít ke kompromisu, pokud problémy s termínem opravdu nastanou. Den po losování oslovím mailem každou skupinu zvlášť, abych (pro ně) vysondoval nejvhodnější hrací den a hodinu. Podle toho pak budou nastaveny termíny všech partií pro jednotlivá kola. Takto stanovený termín kola (začátek partie) lze ještě za určitých okolností změnit (dokonce i odvrátit kontumaci) – viz. Pravidla (bod 5).
  • Nahlášení výsledku by naopak mělo být to nejjednodušší. Stačí se bezprostředně po hře ozvat někomu z Dozorčích (přímo na KGS) nebo poslat email RK. Pokud zapomenete, nic se neděje. Řádně odehranou partii lze totiž pohodlně dohledat v archivu KGS. Tento záznam partie ve formátu SGF je definitivním potvrzením výsledku. Je tedy nezbytné, abyste turnajové partie hráli s KGS-nickem, s nímž jste se zaregistrovali.

2) Kontaktní email

  • Veškerá korespondence se přeposílá členům RK na jejich osobní maily. Pro turnajovou komunikaci je tudíž emailová adresa egoban.igos2012@gmail.com stěžejním článkem. Výsledky, kontumace, spory, dohody o změně termínu apod. posílejte právě tam.

3) iGoš web

  • Na tvorbě a správě sekce pro iGoš pracuji společně s kolegou z redakce eGobanu a RK. Hlavní náplň webu se nám „dostává“ právě v těchto dnech, proto na současný vzhled nebuďte moc přísní. V tuto chvíli, těsně před startem šampionátu, je pro nás nejdůležitější obsah a funkčnost.

Vymezení hracího období pro jednotlivá kola kvalifikačních skupin:

Únor
1. kolo (1. 2. – 10. 2.)
2. kolo (15.2. – 23.2.)

Březen
3. kolo (1. 3. – 11. 3.)
4. kolo (19. 3. – 30. 3.)

Duben
5. kolo (9. 4. – 19. 4.)
6. kolo (23. 4. – 30. 4.)

Květen
7. kolo (9. 5. – 18. 5.)

Jak sami můžete vidět, není to zrovna malá akce. Proto vás chci na závěr poprosit, abyste byli k nám pořadatelům shovívaví, přece jenom je to první ročník. Několik věcí se s odstupem času jistě podaří vylepšit či alespoň zjednodušit.

Vložil: | 25.01.2012 | Kategorie: Blog

Komentář(e): 78

#1 Vložil: Hidoshito | (25.01.2012, 15:47 )

U některých registrovaných máme neúplné kontaktní údaje (email a KGS-nick). Prosím o doplnění do zítřejší šesté hodiny! Hlavně se jedná o Petra Soukupa.

#2 Vložil: Sur | (25.01.2012, 16:43 )

Jaká je motivace ke komi 6 a případným remízám ve skupině?

#3 Vložil: Fingolfin Thilnim Jas | (25.01.2012, 18:34 )

Sur : rekl bych, ze kvuli moznosti remizi 🙂

#4 Vložil: brona | (25.01.2012, 19:49 )

budou utváření druhých skupin nějak ovlivňovat výsledky ze základních skupin? nebo to bude postavené opět na losování?

#5 Vložil: cung-fou | (25.01.2012, 21:45 )

Brona: Losování bude určitě. Ale výsledky ze základních skupin by měly ovlivnit složení jednotlivých košů.

#6 Vložil: Krikri | (25.01.2012, 23:51 )

taková technická – bude se započítávat skutečný výsledek, nebo co spočítá program 😀 už jsem několikrát viděl jak KGS spočetl body kde nebyly, proto vřele doporučuji dohrát neutrály, pokud je to časově možné.

#7 Vložil: Hidoshito | (26.01.2012, 16:06 )

Na poslední chvíli (po uzavření registrace) se nám do turnaje přihlásilo hned několik hráčů.

Věřím, že snaha, kterou vynakládáme s Lukanem, aby si mohli zahrát i oni, nepřijde vniveč. Ostatní (řádně zaregistrované) prosím o pochopení, ačkoliv to sám doteď nechápu. 🙂

Sur: Motivace ke komi 6 je přece právě ta remíza – jiný bodový zisk, než je při prohře a výhře. Na normálních turnajích už se s tím člověk setká jen výjimečně v Německu, tak bychom to rádi zkusili právě přes net.

Bro: Skupiny hlavního turnaje se budou losovat (sestavovat koše) podle aktuálního ratingu kvalifikovaných.

Krikri: Výsledek přebereme z KGS, přepočítávat to rozhodně nehodlám…

#8 Vložil: Lukan | (26.01.2012, 16:15 )

Bro: Nyni to je nejdrive podle tridy a pri rovnosti trid podle ratingu. V hlavnim uz ciste rating.

#9 Vložil: Lukan | (26.01.2012, 17:30 )

Prave jsem rozdelil kose do (pravdepodobne) finalni podoby.

#10 Vložil: rama27 | (26.01.2012, 20:33 )

Cim si vysvetlujete velky vykonnostni rozdil mezi 5. a 6. kosem?

#11 Vložil: cung-fou | (26.01.2012, 20:44 )

rama27: Prostě se přihlásilo málo lidí kolem 10 kyu. Já jsem zvědav hlavně na boje o 2. postupové místo ve skupině. Ale vzhledem k postupovým kritériům se můžou vyskytnout i překvápka v podobě nepostupu danů. Stačí jedno zaváhání a mají namále. 🙂

#12 Vložil: Lukan | (27.01.2012, 17:35 )

Asi to nebude na urovni “zkuseneho glosatora cung-fou” :D, ale pokusim se trochu zaspekulovat o postupovych sancich hracu ze vsech skupin. 🙂

A: Tam by nemel byt postup problem pro poradetele Ivana “Pulcika” Kostku. Hodne podobne postupove sance maji Petr Baudis a Michal Zubalik. Prekvapit urcite bude chtit Tomas Sturm. Nebo vsechny soky zadupe do zeme talentovany mladicek Vojta Vasa? 😛

B: Brona Snidal a Ondrej Dlouhy si s nejvetsi pravdepodobnosti postup pohlidaji. Jedine ze by je zaskocil neprilis aktivni Frantisek Belecky nebo Zdenek Kouba.

C: Nebudu komentovat, toho se ujmete nekdo jiny, tam jsem ja, ale snad postoupim. 😀

D: Zde by se mel svezt tvrdy vyrovnany souboj mezi Tondou Tichym a Jitkou Bartovou. Kdyz se ale podivame na tridy KGS, tak Alzbeta Kadlecova, Jan Brinda a Martin Junek take rozhodne nejsou bez sanci.

E: Nevelke herni praxe Alese Raka a Martina Valka by mohl vyuzit Anton Chechel nebo Jakub Jansky. Prekvapit by urcite chtel i mlady navratilec Frantisek Caha.

F: V teto skupine se setkalo spousta hracu, kteri jezdi na turnaje budto jen sporadicky nebo vubec. Goisticka mrtvola Jiri Emmer by mel bez problemu postoupit. Stejne tak Vladimir Kristen. Hodne solidni tridu na kgs ma vsak Milan Doudera, ktery se urcite bude chtit take ukazat stejne jako Karel Vaskovsky nebo Jana Hruskova.

G: Postup pravdepodobne nemine Tomase Grossera. Zdatnym protivnikem by mu mel byt Jan Sebela. O postup se urcite bude chtit hlasit take Tomas Luber, ktery se ve skupine pikantne utka se svym bratrem.

H: O postupu Jana “Pisy” Simary asi nemusime pochybovat. Navratilec Roman Odehnal bude mit v boji o postup zdatne soupere v podobe Tadease Berkmana a Marka Slamy.

I: Zde to vypada na jasny postup obou hracu s mistrovskou tridou – Zbynka Dacha a Ondreje Kachyni, avsak zaskocit je muze mladicek Samuel Havelka nebo dalsi mladik Vojtech Dvorak.

J: Zde to vypada na jasny postup Ondreje “Scurgeho” Krumla. V boji o druhe misto by mohl solidne potrapit Martin Lapacek Simona Zeckariase.

K: Zde se ceka velice vyrovnany souboj o dve postupova mista mezi trojici Anna Prokopova, Jiri Georgiev a Jakub Mirka, ktery by se mel dat obzvlast pozor, protoze pri rovnosti postupuje hrac s nizsim ratingem! Zivot se jim pokusi zneprijemnit Antonin Pavelka.

L: Legenda Prazskeho Go-klubu Petr Winkelhöfer by urcite nemel mit s postupem problem. O druhe misto se pravdepodobne poperou Vladimir Binovec a Jana Hricova. Nebo se jim vzepre dvojice Vladan Pecha a Filip Bartusek?

A nebo jsou me prognozy uplne spatne a ukaze se nekdo, koho jsem tu ani nejmenoval? 🙂

#13 Vložil: Hidoshito | (27.01.2012, 17:49 )

Podle mě se na to díváš moc bookmakerovsky… Nejžhavějšími kandidáty na blamáž z 1. koše jsou Zbyněk, Bróňa a já. 😀

#14 Vložil: Lukan | (27.01.2012, 17:52 )

No ja jim oznacil zkuseneho glosatora, protoze ma solidni soupere – je pravda, ze na to jsem hodne koukal. 🙂

#15 Vložil: cung-fou | (27.01.2012, 17:55 )

Lukan: Přiznám se, že jsem po losu nebyl zcela bez obav. Ale poté, co jsem se dověděl, že jsem vinou svého o něco vyššího ratingu outsiderem této nejvyrovnanější skupiny, tak ze mne veškerá tíha odpovědnosti spadla. Ale nevzdávám to a budu bojovat jako lev. 😉

Martin “Nitram” Válek už by si konečně měl vybrat, jestli se nechá trápit Antonem Chechelem a Jakubem Jánským nebo Martinem Lapáčkem. 🙂

#16 Vložil: Lukan | (27.01.2012, 17:59 )

V “J” u Lapina ma byt misto Nitrama Simon, to jsem se prepsal, opravim. 😉

#17 Vložil: Hidoshito | (27.01.2012, 18:03 )

Gigolo myslí určitě výš! Saimona strčí do kapsy a bude týrat Scurgika. 😛

Kubu může odrovnat jedině zastaralý klient. 😉

#18 Vložil: Laman | (27.01.2012, 20:06 )

právě jsem na stránky skupin vypsal párování pro všechna kvalifikační kola, podle Schurigových tabulek (kde číslo hráče odpovídá číslu jeho koše, z kterého byl vylosován). snadno se mi tam mohla vloudit chyba, proto prosím o kontrolu a reklamace ocením radši dříve než později

#19 Vložil: brona | (27.01.2012, 20:44 )

Vzhledem k tomu, jaká je Půlčíkova úspěšnost v sázkových kancelářích a v osobních sázkách, tak jsem po jeho jmenování v kategorii potenciální blamáž úplně v klidu 🙂 Jistými postupujícími jsou tím pádem i on a Zbyněk.
I když některé souboje budou hodně zajímavé, spíše se bude bojovat o druhá místa. Tipuju, že maximálně dva hráči z prvního koše nepostoupí z prvního místa. Zatápět budou spíše hráči ze 3. koše. dotírající na 2. postupový plac. Některé souboje tam budou hodně zajímavé. Zajímal by ěm názor zdejších “expertů” 😛 na šance hráčů ze 4. košů (nebo nižších) – vidíte někde možnost na senzační postup?

#20 Vložil: cung-fou | (27.01.2012, 21:10 )

Brona: Myslím, že ze čtvrtého koše není bez šance Milan Douděra. Ale možná jsem mu teď zkazil, protože Krikri si teď určitě dá bacha.

Počítám, že do posledních 24 půjdou 4 Plzeňáci.

#21 Vložil: Hidoshito | (27.01.2012, 22:56 )

Slibované hromadné maily na skupiny se o nějaký ten den opozdí (během víkendu to snad vše zkompletuji). Zatím můžete zkoumat své skupiny (soupeře) a dumat, které hrací dny by se vám nejvíce zamlouvaly (a naopak, kdy určitě hrát nemůžete). Všechny informace k turnaji naleznete na http://www.egoban.cz/igos, kde se můžete “prokliknout” k podrobným rozpisům jednotlivých skupin.

Hodně z vás jsem potkal během doplňování tabulek na KGS… Pokud si domluvíte zápas 1. kola, pro nějž je vymezeno období 1. až 10 února, ještě dříve, než všechny stihnu obeslat, určitě to nebude na škodu. Výrazně mi tím ulehčíte.

#22 Vložil: Krikri | (27.01.2012, 23:16 )

Krikri si dá určitě bacha 😀 Dle toho jak poslední dobou “skvěle” počítám semai a jak hraju se velmi rád zhostím role outsidera. Já mohu jen překvapit. Jinak ohledně termínu u mne to bude trošku potíž někdy mám odpolední takže přijdu z práce a jsem k dispozici v 22.h a to již všichni nadějní goisti dávno chrupkaj, že 😉 Ale myslím že se dohodnem a termin v pohodě s dotyčným vždy najdem

#23 Vložil: saimon | (28.01.2012, 10:59 )

Lukan: Dobre Ty, obzvlaste “..goisticka mrtvola..” me velmi pobavila :-). Jinak ve skupine J jsi to trochu prehnal..

#24 Vložil: cung-fou | (28.01.2012, 11:31 )

Ona ještě goistická mrtvola goistickému mláděti ukáže plzeňskou školu. 🙂

Ale ještě se vrátím k tomu Bróňovu čtvrtému koši. Tam možná může vzhledem k větší vyrovnanosti ještě mnohem více než u prvního postupového místa zafungovat kouzlo nižšího ratingu, když se 2., 3. a 4. porazej dokola. Možná se dočkáme velkých překvapení.

#25 Vložil: cung-fou | (28.01.2012, 11:33 )

A ještě mi nedá říct, že “legenda pražského Go-klubu” hrála ve svých nejlepších letech za Plzeň. 😉

#26 Vložil: Winkelhofer | (28.01.2012, 21:22 )

Hele cung-fou nech si to, jo? Svoje nejlepší léta mám ještě před sebou. d;-)

A bejt legenda pražského nebo plzeňského klubu, případně obou, mi fakt lichotí. Ale trochu to budí dojem, jako bych vylejzal z hrobu…
Takže se to nakonec mohlo jmenovat podle filmu “Noc oživlých mrtvol” … d:-))

#27 Vložil: Laman | (28.01.2012, 21:49 )

ad Noc oživlých mrtvol: doteď jsem o tom moc nepřemýšlel, ale odteď budu fandit, abych viděl finále Emmer – Winkelhöfer. mám rád legendy – zvlášť ty, co jsem sám nezažil, takže jsou pro mě ještě legendárnější 🙂

#28 Vložil: Winkelhofer | (28.01.2012, 22:03 )

Ha, ha. Horory jsou pořád ještě v kurzu – díky Lamane. 🙂

#29 Vložil: Krikri | (28.01.2012, 22:10 )

“Vzbuďte smrt, dám vám náskok 2 lebky a pánev. “Vstávej strýčku Winkelhofere, vstávej Jirko. Kde je Chleba?”

(upravený citát z Addams Family)

#30 Vložil: cung-fou | (28.01.2012, 22:48 )

Winkelhofer: Tak to rád slyším! 😉

A jestli se legendy v turnaji potkají (třeba v tom finále), tak si k tomu pustím My tančili mezi hroby od další plzeňské legendy ZNC.

#31 Vložil: bombur12 | (29.01.2012, 23:42 )

Čau vy živí a zdraví 🙂

Rád tady slyším o slávě plzeňského go – jsem jeho hrdý ghúl. Pamatuju si, když za mnou přišel někdy cca v roce 1985 Slávek Nechanický a říkal, že už nevědí, co se mnou – Radek už občas poráží i Daňka i Winkla, ale se mnou 0-13… 🙁 To bylo prostě proto, že být plzeňák znamenalo tehdy “KILL WITH POWER”.

Ovšem (pro ty, kdo znají citovanou píseň) mně už (tedy zatím – uvažuju o nějakém velmi jemném comebacku, který motivoval tenhle Váš turnaj) zbývá jen to “DIE DIE”.

Jiří Emmer

#32 Vložil: Hidoshito | (29.01.2012, 23:44 )

Obeslal jsem všechny skupiny a hráče v turnaji. Pokud někomu email nedorazí, nechť se tady ozve a vymyslíme jinou cestu. Zkontrolujte pro jistotu i spam.

#33 Vložil: scurge | (30.01.2012, 17:48 )

Povsimnete si ucasti kgs klanu SI. Bohuzel prvniho rocniku igose se zucastni pouze tri clenove. SIkachnak, bro a SIscurge. Mame zajiste v planu se kvalifikovat vsichni, dostat se do pavouku a poprve tak predvest nasi silu!

#34 Vložil: Lukan | (30.01.2012, 18:39 )

bombur: http://www.youtube.com/watch?v=xOxyNjv_IcA

#35 Vložil: Hidoshito | (31.01.2012, 09:19 )

S pravidelnými hracími dny jsem si to, zdá se, maloval moc růžově. 🙂 Ale vůbec nevadí, individuální domluvy mezi soupeři pro jednotlivá kola jsou naprosto v pořádku a pro nás pořadatele možná i jednodušší.

Všechny závazně dohodnuté termíny se vždy objeví v sekcích skupin (viz. email), kde je vypsáno kompletní párování. Po odehrání partií se na stejném místě objeví výsledek (SGF ke stažení).

1. kolo je teď docela na kvap (např. některé děti mají jarní prázdniny), ale věřím, že se stihne včas dohrát.

#36 Vložil: Vlada | (31.01.2012, 10:16 )

scurge: SlScurge = Slaby Scurge?

#37 Vložil: scurge | (31.01.2012, 11:43 )

Vubec ne 😉 druhe pismenko je i a slabi scurge rozhodne nejsem 😉

#38 Vložil: Hidoshito | (31.01.2012, 13:55 )

Skupina A má termínovou listinu téměř hotovou a další skupiny jsou na dobré cestě…

První dvě partie (D a H) se hrají už zítra! Jsem docela zvědavý, která z kvalifikačních partií přitáhne nejvíce fanoušků. 😉

#39 Vložil: mslama | (01.02.2012, 12:28 )

Jeste jeden dotaz (nekamenujte me): Je nejaky duvod, proc se neudelalo vice 8 clennych skupin? (Jedna 7 clenna by se dala rozdelit.) Kol by bylo stejne a nemuselo by se pauzirovat. Ja jsem osobne jsem rad, ze jsem v 8 clenne skupine.

Marek

#40 Vložil: cung-fou | (01.02.2012, 12:38 )

mslama: Tak důvod je, že 12 je hezké číslo. A kromě toho, že je hezké, tak je i výhodné pro stanovení postupjících. Jsou to prostě první dva z každé skupiny. Při 11 skupinách (10 po 8 a 1 po 7) by jeden z druhého místa ostrouhal. A to by ještě byl velký problém, protože, jak chceš určit, který byl ten nejhorší. Tady nemáme skóre jako ve fotbale, takže postupující budou mít ve velké míře shodné výsledky.

Já osobně jsem rád, že jsem v sedmičlenné skupině. 🙂

#41 Vložil: cung-fou | (02.02.2012, 00:04 )

Hmm, hned první den přinesl pěkně vostrou partii Vency s Markem. S chutí jsem si ji přehrál.

#42 Vložil: Hezi | (02.02.2012, 11:26 )

omluva za OT:
ale 13:0 s Nechym – huhuu – nepredstavitelne – kolik beres za hodinu? Vzal bych si par.

#43 Vložil: Pixer | (02.02.2012, 15:07 )

Hezi: Nevedel jsem, ze mas problem porazit Nechyho =P

#44 Vložil: Hidoshito | (02.02.2012, 16:25 )

Domluvy termínů jsou, až na výjimky, v plném proudu. Některé zápasy 1. kola už byly dokonce odehrány, další přijdou na řadu v těchto dnech.

Abych ještě trochu pozvedl motivaci účastníků iGoš 2012, přináším skvělou zprávu z Brna. Vítězové kvalifikačních skupin A až L získají volný vstup na Brněnský turnaj 2012!!! (tzn. zdarma startovné + párty, bude-li).

Pokud vítěz cenu nevyužije, nepřenáší se na další v pořadí.

#45 Vložil: Hezi | (02.02.2012, 16:43 )

Pixer: vzhlede k tomu, ze ted skoro nehraje tak me to netrapi, spis by me zajimalo v cem tkvi ta sila, ktera Ti da ho porazit 13x za sebou … Porazils ho nekdy 3 za sebou .. ?

#46 Vložil: Lukan | (02.02.2012, 16:44 )

Klidek, ja s nim mam taky asi 0:10. 😉

#47 Vložil: Pixer | (02.02.2012, 19:48 )

Myslim ze v poslednich partiich jsem ho 3x za sebou porazil, ale nechci kecat, nejak si to s nekem nehlidam, 0:13 je samozrejme kotel, rekl bych ze to byl nejaky osobni problem + nezkuseny mladik teprv na vzestupu? lukanovo skore je mozna obracenym prikladem :), ja mam zase lukana ze, celkove sice vedu, ale z poslednich 7 jsem vyhral jen jednu? (doufam ze jsem si neubral :D), jen se divim, ze to zrovna tebe tak fascinovalo, kdyz co si pamatuju, tak jsi ho snad vzdycky porazil, v kazdem pripade uz nejakou dobu nehraje jak rikas, a tipuju ze to bude uz trvale, kdyz se pred nej v ratingu vali dalsi a dalsi mladici lukan a spol. :), ze by uz to go neneslo vic nez taxikarina? (viz. legendarni historka) 🙂

#48 Vložil: Lukan | (02.02.2012, 21:54 )

#17 Hidoshito: Zda se Gigolovi ambice na prvni misto byly prehnane, ale treba se pletu, treba jeste zabojuje. 😉

#49 Vložil: Pixer | (03.02.2012, 10:33 )

Gigolo byl asi vystaveny z prace 🙂

#50 Vložil: Pixer | (03.02.2012, 10:34 )

vystaveny = vyšťavený

#51 Vložil: dworkin | (03.02.2012, 11:22 )

Jak se muze 4-kyu nechat takhle tricknout od 15-kyu to vazne nechapu…

#52 Vložil: Sur | (03.02.2012, 11:53 )

Spíš nechápu, proč se tak brzy vzdal, to měl dohnat jako nic.

#53 Vložil: Korf | (03.02.2012, 12:15 )

Nechapu, ze to nechapete. Vam se nikdy neporadilo omylem pokazit, treba v uvodu, partii tak, ze uz se vam ji nechtelo dohravat? Me teda jen tento tyden dvakrat. 🙂 A zahrat nejaky “genialni” tah a pak zjistit, ze to je blbost mi taky prijde jako bezna situace.

#54 Vložil: Lapin | (03.02.2012, 12:42 )

Pixer – Že ty už jsi mluvil s Medvědem? 🙂

dworkin – To by mě teda zajímalo, kde jsem byl “tricknut”, když jsem prostě zahrál bez rozmyslu a bylo to špatně, kdybych zahrál na druhou stranu, tak jsem vpohodě.

Chápu, že si užíváte, ale to se prostě stává 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=qt1FvPxmmfE

🙂

#55 Vložil: head | (03.02.2012, 13:18 )

Stane se, beztak jsou ty partie na internetu takový divný.

Na druhý kolo si musím koupit myš, hned asi 9 tah jsem dal v prvním kole na trackpadu misclick.

#56 Vložil: gkg | (03.02.2012, 13:30 )

slight OT:
zmizel mi KGS account 🙁
oni je rusi kdyz clovek nehraje i kdyz se (vicemene pravidelne) prihlasuje?

#57 Vložil: head | (03.02.2012, 13:34 )

gkg: Jo, oni to zruší když se hodně dlouho nepřipojíš. Jak dlouho to nevím, půl roku? Rok?

#58 Vložil: gkg | (03.02.2012, 13:40 )

to sem urcite byl pripojeny, jen nehraju hry …
ale dik, musim zalozit znovu, ale prisel sem o obrazek, a diky ucitelum a tak 🙁

#59 Vložil: Hidoshito | (04.02.2012, 09:47 )

I ve skupině F padl černý kůň kvalifikace…, ale Lapi je teda větší pecka, to se musí nechat. Aspoň se ukazuje, že ani velké rozdíly tříd nejsou nepřekonatelné. 🙂

#60 Vložil: Hidoshito | (04.02.2012, 11:34 )

Stále neevidujeme termíny několika partií 1. kola. Pokud máte problém se skontaktovat se soupeřem, neváhejte nám napsat. Deadline pro odehrání je 10. únor!

C: pachi vs. kagitecu
E: kellybunda vs. STBorg, Manowar7 vs. brokolice, Jas2 vs. Dexihno
J: SIscurge vs. Cendrb, Saimon vs. DusanJ

#61 Vložil: Hidoshito | (04.02.2012, 12:56 )

A mějme na paměti komi 6… Při nastavení partie je to třeba ručně přepsat.

#62 Vložil: Hidoshito | (08.02.2012, 14:01 )

Včera jsem si přehrál více než polovinu partií z 1. kola a některé z nich byly zajímavější (napínavější) než většina zápasů evropské špičky. Komentáře přítomných diváků dokážou skvěle pobavit. 🙂 Krásné go to sice není, ale to přece nikdo neočekává…
Těším se na 2. kolo, kdy si konečně i zahraji.

#63 Vložil: Sur | (09.02.2012, 21:03 )

Mně jde teda lépe koukání než hraní 🙂 Musím se do toho zase trošku dostat, před Blanskem. Každopádně Bětka udělala parádní rozbor a partie snad namotivovala 🙂 Zatím se mi IGOŠ velmi líbí.

#64 Vložil: Pixer | (10.02.2012, 16:22 )

vsiml jsem si, ze za pauzir se v 7 clenych skupinach dava prohra, to je vase specialita jako 6 komi, nebo jste to neresili? ono je samozrejme jedno jestli za to bude prohra nebo vyhra, kdyz si tim projdou vsichni, ale z principu se dava vzdy vyhra 🙂

#65 Vložil: Laman | (10.02.2012, 16:56 )

Pixer: neřešili jsme to a já jsem o žádných ustálených zvyklostech (pro systém každý s každým) nevěděl. můžeme to změnit, je to skutečně jen formalita a způsob zobrazování průběžných výsledků. ale je fakt, že potom bude ve všech ligách možné dosáhnout stejného počtu bodů, což dává smysl

#66 Vložil: cung-fou | (10.02.2012, 20:21 )

Pixer: Komi 6 možná specialita je, ale tohle žádná specialita není. Ta výhra se dělá v turnajích s mnoha účastníky, aby ten pauzírující nebyl poškozenej. Ale když hraje každý s každým, tak to nemá smysl. Snad opravdu jedině ten, aby mohli hráči v menších skupinách dosáhnout stejně bodů jako ti ve větších. Ale to je v tomhle systému celkem buřt. A prohra to není. Prostě nehraješ, tak nemáš body.

Hidoshito: Pár kol jsem sledoval a nejvíc mne kolikrát bavily partie slabších hráčů s bojovným duchem. To se pak kibicuje nejlíp, když má člověk první kolo veget.

#67 Vložil: Hidoshito | (11.02.2012, 09:49 )

Až na jednu dohrávku (J), máme 1. kolo úspěšně odehráno! Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčům a taktéž mým pomocníkům, kteří se na turnaji podílejí, za neočekávaně hladký průběh.

Po kratičké pauze pokračujeme 2. kolem (15. – 23. 2.). Účastníci ve skupinách, které si nedomluvily jednotný hrací den, mohou posílat individuálně dohodnuté termíny na igošský mail klidně už teď. Na závěr jenom zopakuji, že závazně domluvený termín je potřeba poslat alespoň s jednodenním předstihem (!), abychom jej stihli publikovat na web.

#68 Vložil: Pixer | (12.02.2012, 16:40 )

burt to vicemene je, ja jen, ze jsem v zivote nevidel, ze by se za pauzir nedavala “vyhra”

#69 Vložil: cung-fou | (12.02.2012, 20:30 )

Já se klidně vsadím, že už jsi to viděl. 🙂

#70 Vložil: Pixer | (13.02.2012, 01:00 )

100% ne, to se podle me fakt nikde nedela :), ja bych se spis vsadil, jestli vubec najdes nejake vysledky kde se to dela jak v igosi, hledat muzes i mimo go 😉

#71 Vložil: Laman | (13.02.2012, 01:20 )

Pixer: dal by se počítat Meijin-sen? (Nihon Ki-in, nebo totéž anglicky)
až se odehrají všechna kola, tak to bude v tabulce vypadat úplně přirozeně mít za vynechaná kola 0. teď to trochu míchá s průběžnými výsledky, ale ty jsou stejně jen orientační, a automatická výhra by s nimi míchala taky. to je úděl skupin o lichém počtu hráčů

#72 Vložil: Vítězslav Tomek | (13.02.2012, 07:49 )

Já jsem zase nikde neviděl, aby se za pauzírování při systému každý s každým dávala za pauzír výhra. Fotbal,hokej,basketbal,házena,volejbal atd. – tam se to při lichém počtu určitě nedělá.

#73 Vložil: Pixer | (13.02.2012, 09:41 )

fakt? tak to mam asi uplne zkreslene informace :), v tom pripade beru zpet, ale stejne mi to osobne prijde divne 🙂

#74 Vložil: cung-fou | (13.02.2012, 19:03 )

Píso, sice jsem měl v plánu nad tebou vyhrát jedno pivo, ale nebudu tě trápit. Koukni se na výsledky MR v pairgo 2010. 😉 A propos, hráli jste tam fakt dobře.

#75 Vložil: Pixer | (14.02.2012, 08:57 )

Uplne vysledky nikde nevidim, ale vypada to, ze se nevyhra pouziva normalne, oproti memu predeslemu presvedceni :). A propos, ja jsem MR v pairgu nehral uz asi 3 roky ;).

#76 Vložil: Koubic | (14.02.2012, 17:09 )

Skupina D zítra slibuje pěkný match :)!

#77 Vložil: cung-fou | (14.02.2012, 17:18 )

Pixer: http://www.goweb.cz/cs/node/2781

#78 Vložil: Pixer | (19.02.2012, 01:04 )

prehlidl jsem ze mluvis o 2010, jak vidim tak se to dela docela casto 🙂